» Destekler

MERKEZİMİZDE KADIN GİRİŞİMCİLERE SAĞLANAN DESTEKLER


OFİS VE/VEYA ÜRETİM ALANI TAHSİSİ
İşin kurulacağı mekan, makul bir kira ödemesi karşılığı, girişimcilere tahsis edilmektedir. İlk yıl düşük olan kira tutarı, ikinci yıl kira sözleşmesinde öngörüldüğü üzere tedricen arttırılmakta böylelikle girişimcinin piyasa koşullarına uyum sağlaması amaçlanmaktadır.
 
 
 
ETKİN BİR İŞ PLANI HAZIRLAMAK
İş Planı, işi kurma yolunda neyin, ne zaman, nasıl ve kiminle yapılacağını özetleyen bir yol haritasıdır.
 
Başta Kosgeb olmak üzere, kamu ve çeşitli finansal kuruluşlarla iletişime geçmek isteyen tüm girişimcilerin, iş fikrini detaylıca analiz ettiği, “etkin hazırlanmış bir iş planı”nı hazırlamaları ve gerektiğinde bu kurumlara ibraz etmeleri gerekir. Kişgemde yer alan tüm girişimciler de prensip olarak iş planı hazırlarlar. Öte yandan Kosgeb için iş planı, girişimcilerin teşvik unsurlarından yararlanmalarının ön koşuludur.
 
 
ORTAK EKİPMAN KULLANIMI
Eğitim Salonumuzda bulunan internet bağlantılı bilgisayarlar ile fax, fotokopi ve buzdolabı, girişimcilerimizin kullanımına tahsislidir. Girişimciler, müşterileriyle yapacakları toplantılar için önceden rezervasyon yaptırmak kaydıyla Kişgem eğitim salonunu kullanabilirler. Eğitim salonu; oturma grupları, sunum makine ve perdesi ile bir iş toplantısının ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimleri karşılar.
 
Girişimci, ortak ekipman kullanım imkanı ile hem gereçler için sermayesinden harcama yapmamakta hem de kullanımındaki alanda fiziksel bir daralma yaşamamaktadır.
 
 

NETWORK-İŞ BAĞLANTILARI
Gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gelen bir çok misafir, çeşitli nedenlerle Pendik KİŞGEM’i ziyaret etmekte, sistem ve girişimciler hakkında doğrudan bilgi almaktadır. Öte yandan büyük ölçekli firmalar, bu tür sosyal projelerde yer alan girişimlerle çalışmayı toplumsal sorumluluğun bir parçası  olarak görmektedir.
 
Kişgem’de girişimci olarak yer almak, hayatın normal ritminde oluşması çok güç olan bazı iş bağlantılarına daha kolay ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Diğer bir deyişle Kişgem etiketi, girişimcilerin ticari ve ticari olmayan pek çok iş ağına kolayca dahil olmalarını sağlar.
 
 

TANITIM
21. Yüzyılın anahtar kavramlarından biri olan Kadın Girişimcilik konusunda Kişgem’e gelen tüm temsil fırsatları, girişimcilerimizin yararına sunulmakta; girişimcilerimizin çeşitli mecralarda sunum yapmaları, fuar ve benzeri tanıtım faaliyetinde bulunabilmelerine imkan sağlanmaktadır.
Proje ortakları, Kişgem’in ve Kişgem’de bulunan girişimcilerin gönüllü tanıtımını yapmakta, Kişgem’in cazibe merkezi haline gelmesine katkı sunmaktadırlar.
 
 

EĞİTİM
Bilgilerin öğrenilmesi, hatırlanması, pekişmesi, bir başka bakış açısı ile harmanlanarak yeniden yorumlanması bakımından eğitim, hayat boyunca sürdürülmesi gereken önemli bir etkinliktir.
Kişgem olarak, girişimcilerimizin ortalamada ihtiyaç duydukları eğitim konuları saptanmakta ve bu konulara ilişkin ağırlıklı olarak akademisyen eğitimcilerin katılımıyla eğitimler verilmektedir.
 
 

KÜTÜPHANE
Girişimcilik ve bağlantılı konularda çıkanlar ile tarafımıza ulaşan basılı yayınlar, Kütüphanemizde değerlendirilmekte ve okuyucuların dikkatine sunulmaktadır.
 
 

GÜVENLİK
Merkezimizde, Pendik Belediyesi'nin tahsis ettiği Özel Güvenlik Personeli ve kamera desteği ile 7 gün, 24 saat güvenlikli bir iş yeri imkanı sunulmaktadır. Bu güven ortamı; girişimcilere esnek çalışma  süresi imkanı vermektedir.
 
 
 
DANIŞMANLIK
Tüm girişimcilerimiz, talep etmeleri halinde Kişgem Yönetiminin referans ve yönlendirmesiyle ihtiyaç duydukları, idari, mali, hukuki ve yönetsel konularda danışmanlık hizmeti alabilirler.

 

 

  

 

 


eNroll BPBu sitenin tüm hakları www.pendikkisgem.org'a aittir. ©2010