Bu çanta'nın içine koyulan eşyalar kırılmıyor.İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda devam eden 31. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Yaz Fuarı'nda orijinal tasarıma sahip, özel kumaştan üretilen ve içindeki objelerin kırılmasını engelleme özelliği taşıdığı belirtilen çantalar da sergileniyor.
İstanbul'da üretilen çantaların tasarımcısı Ayla Taşezen, 35 yıldır çeşitli kuruluşlarda tekstil tasarımcılığı yaptığını anlattı.
Taşezen, özel bir dolgu malzemesi kullanılarak üretilen ve "üç boyutlu kumaş" diye adlandırılan kumaştan kadın çantası tasarladıklarını belirterek, "Biz kadınlar çantamızı çok dolduruyoruz. Genişleyebilme özelliğine sahip olan bu kumaştan yapılan çanta çok doldurulduğunda birkaç santim esniyor. Böylece içindeki objelerin kırılmasını engelliyor" dedi.
Çantanın kadınlara kullanım kolaylığı sağladığını vurgulayan Ayla Taşezen, tüm modellerin tasarım tescilini yaptırdıklarını, çantaların fiyatının 100 liradan başladığını kaydetti.
Taşezen kumaşın ABD'de geliştirildiğini, Türkiye'de kullanım hakkını kendilerinin aldığını belirterek, "Bu kumaştan çanta üretimi dünyanın baş ka hiçbir yerinde yapılmıyor. Çok geniş bir kullanım alanı olmasına karşın daha önce çanta düşünülmemiş. Bu kumaş çok yeni, dünyada da yeterince bilinmiyor. Ürünlerimize Rusya pazarından ilgi büyük. ABD'li şirketlerle de ihracat için görüşüyoruz" diye konuştu.
Taşezen, söz konusu kumaştan araç koltuk kılıfı, ş arap şişesi kılıfı, şapka ve giysi de tasarladıklarını, kumaşın izolasyon özelliğinin kırılmaya karşı olduğu kadar, soğuk ve sıcak havaya karşı da koruma sağlayabildiğini ifade etti.
Giysilerde ve iç çamaşırında kullanılan kumaşın esneklik özelliği sayesinde birkaç bedene uyum sağladığına işaret eden Taşezen, şunları anlattı:
"Çok sık kilo alıp verme durumunda bu kumaş vücudunuza uyum sağ lıyor. Dar ya da bol gelen kıyafetlerinizi atmak zorunda kalmıyorsunuz. Esneklik, araba koltuğu kılıfında da işe yarıyor. Tüm koltuk kılıfları 36 çeşit arabanın koltuğuna uyuyor."

Ürünleri detaylı incelemek için www.genesio.com.trTüm Haberler

eNroll BPBu sitenin tüm hakları www.pendikkisgem.org'a aittir. ©2010